Rozgrywki ligowe grup młodzieżowych nabierają tempa. Zespoły Akademii Piłkarskiej Chemika już rozpoczęły zmagania w kolejnej kolejce spotkań.

Już w czwartek na boisko wybiegli Trampkarze grający w Opolskiej Lidze Trampkarzy. Po porażce w inauguracyjnej kolejce z OKS-em Olesno 1-4, tym razem drużyna trenera Przemysława Węgra zremisowała z Piastem w Strzelcach Opolskich 0-0.

W piątek, w ramach 2 kolejki Opolskiej Ligi Juniorów Starszych zespół trenera Pawła Służałka podejmował na Stadionie Kuźniczka pogromcę Pomologii Prószków z pierwszej kolejki – Start Namysłów.

Po pierwszej, wyrównanej połowie Chemik prowadził 1-0, ale szybko po przerwie goście z Namysłowa wyrównali. W kolejnych minutach Chemicy przyjęli inicjatywę i ostatecznie pokonali Start aż 5-1 !!

Bogatym łupem bramkowym podzielili się Sebastian Wacław strzelec dwóch bramek, Andreas Kozubek oraz debiutujący w zespole Krystian Wolosek i Mateusz Zimer.

Gratulujemy naszym zespołom zdobyczy punktowych. W niedzielę, w meczu drugiej kolejki Opolskiej Ligi Juniorów Młodszych na boisko w Prószkowie wybiegną podopieczni trenera Mateusza Sadyka.