Oprócz naszych IV-ligowców swoje pojedynki na terenie całego województwa rozegrały oczywiście zespoły młodzieżowe z Akademii Piłkarskiej Chemika pod Patronatem Grupy Azoty.
Nasze zespoły uzyskały dwa zwycięstwa, dwa remisy i jedną porażkę…

W Opolskiej Lidze Juniorów nasz zespół prowadzony przez Trenera Pawła Służałka podejmował spadkowicza z Centralnej Ligi Juniorów – Odrę Opole i po arcyciekawym pojedynku zremisował z faworytem 2-2.
Do przerwy w tym meczu było 0-0, a drugą połowę lepiej rozpoczęli Chemicy i po golach Mikołaja Ciukaja w 52 oraz Sebastiana Wacława w 82 minucie objęli prowadzenie 2-0.
Duża niespodzianka wisiała wówczas w powietrzu, jednak futboliści ze stolicy naszego województwa doprowadzili do remisu po golach Denisa Smolarka – w 88 minucie i Sebastiana Bryłki w 90.

Niestety oprócz goli zobaczyliśmy również mało sportowe zachowania oraz wysyp kartek – odpowiednio po 5 żółtych dla każdej z drużyn i 1 czerwoną dla gracza z Opola.

Po 5 kolejkach liderem w OLJ jest MKS Kluczbork, który o 1 punkt wyprzedza Odrę Opole. Chemik zdobył do tej pory tylko 5 punktów i zajmuje w tabeli 6 pozycję, na 8 drużyn.

W Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych podopieczni trenera Mateusza Sadyka zremisowali w Głuchołazach z Hattrickiem 2-2. Bramki dla Chemika zdobył Kamil Rakowski w 20 i 45 minucie gry.

Po 5 kolejkach w tabeli prowadzi Pomologia Prószków, a Chemik z 8 punktami zajmuje 3 pozycję w tabeli.

W Opolskiej Lidze Trampkarzy zespół trenera Przemysława Węgra zagrał w Prudniku z liderem i przegrał 1-3. Honorowe trafienie dla naszego zespołu uzyskał Alan Halamoda.
W tabeli po 5 kolejkach prowadzi wspomniany zespół Pogonii Prudnik, który ma na koncie komplet zwycięstw. Chemicy z zaledwie 1 punktem zajmują przedostatnie 7 miejsce w tabeli.

W Terytorialnej Lidze Młodzików nasze zespoły odniosły dwa zwycięstwa.

W tym sezonie pod nazwą Chemik I występuje drużyna trenera Rafała Bokwy. Zespół gra w grupie 6. W miniony poniedziałek Chemik I grał w Leśnicy z Sokołem i pokonał rywala 5-1.
Gole dla naszego zespołu zdobyli: Marek Pierzchała – 2, Miłosz Żymełka, Kamil Chodorowski oraz Wiktor Węsierski.
Po 3 kolejkach Chemik I zajmuje w tabeli 8 miejsce na 14 zespołów.

Totalną demolkę urządzają kolejnym rywalom podopieczni Trenera Witosława Iwanejko w grupie 8. W tym sezonie drużyna występuje pod szyldem Chemika II, co nie przeszkadza naszym młodym zawodnikom w odnoszeniu spektakularnych zwycięstw.

W 1 kolejce Chemik II pokonał Odrę II K-Koźle 14-0, w 2 kolejce Blachowiankę 12-0. W 3 kolejce Chemicy odnieśli rekordową wygraną, a mecz z Sokołem Boguchwałów zakończył się wynikiem 27-0 !!! Doprawdy przyznać trzeba, że jest to wynik niecodzienny.

Obfitym gradem goli podzielili się: Tomasz Drobnik – strzelec 9 goli, Daniel Klich – autor 6 trafień, Maciej Łeśko i Tymon Katlik którzy zdobyli po 3 gole, Dawid Łukasik autor 2 bramek oraz Jan Deneka, Krzysztof Swacha, Marcel Majnusz oraz Fabian Stelmach, którzy do siatki rywali wbili futbolówkę po razie.

Po 3 kolejkach liderem grupy 8 jest Chemik II, który legitymuje się kompletem zwycięstw i niespotykanym stosunkiem bramek 53-0 !!! Z dużym zainteresowaniem będziemy śledzić dalsze losy naszych drużyn młodzieżowych.

Wszystkie wyniki oraz tabele poszczególnych lig znajdziecie Państwo w odpowiednich zakładkach na naszej stronie.