W czwartek 26 czerwca odbył się Finał Wojewódzki Młodzików z udziałem drużyn Odry Opole, Hattricka Głuchołazy, OKS Olesno oraz Chemika.
Początkowo turniej miał się odbyć na obiekcie Pomologii Prószków, jednakże zgodnie z decyzją organizatora – Opolskiego OZPN zawody przeniesiono do Czarnowąsów, gdzie rozegrano je na stadionie miejscowej Swornicy. Zmiana ta niewątpliwie wyszła uczestnikom na dobre, chociaż – z uwagi na organizowane w tym dniu uroczystości zakończenia nauki w klasach szóstych – termin rozgrywek nie był do końca trafiony.

 

Z tego właśnie powodu drużyna Chemika nie mogła wystąpić w najsilniejszym składzie, Chemicy nie mieli też szczęścia w losowaniu.
Zagrali w półfinałach drugie spotkanie, w którym przyszło im się zmierzyć z najlepszym uczestnikiem zawodów opolską Odrą .Pierwszą bramkę meczu zdobyli Opolanie, ale nasza drużyna niebawem wyrównała za sprawą Darka Tkaczyka, który znakomicie wykonał rzut wolny. Początkowe 10 minut na boisku należało do Chemicznych. Z upływem czasu gra się wyrównała. W końcówce pierwszej odsłony ponownie przeważali nasi, choć właśnie wtedy Odra uzyskała prowadzenie po przypadkowej bramce.
W drugiej połowie drużyna z Opola podwyższyła wynik na 3:1, ale autorem dwóch kolejnych bramek był Mikołaj Ciukaj. Był to dobry okres gry Chemika, ale po kontrze bramkę znów zdobyła Odra. Czas upływał nieubłaganie, przegrywaliśmy 4:3, więc nasi chłopcy zaryzykowali wyjście do przodu.Wyrównać jednak się nie udało a w konsekwencji kędzierzyńska drużyna straciła piątego gola.
         Odra Opole – Chemik  5:3  ( 2:1 )
 

 

Ponieważ  pierwszy meczu półfinałowy, w którym zmierzyły się zespoły Hattrick Głuchołazy  i OKS Olesno zakończył się rezultatem 0:2  ( 0:1 ). Naszym przyszło walczyć o brązowy medal.
     Mecz o trzecie miejsce Chemicy rozpoczęli bezpośrednio po wyczerpującym spotkaniuz Odrą. Trzeba dodać, że rozpoczęli znakomicie. Po faulu na Darku Tkaczyku w polu karnym jedenastkę wykorzystał Mikołaj Ciukaj, a zaraz potem ten sam zawodnik po lobie nad bramkarzem z  Głuchołaz ustalił wynik do przerwy na 2:0.
Po krótkiej przerwie i wznowieniu gry Hattrick doprowadził do wyrównania. Ze zrozumiałych względów Chemiczni nie grali już tak dynamicznie, ale trzecie trafienie po dograniu Miłosza Wojciechowskiego zaliczył Mikołaj Ciukaj. Mimo znakomitej postawy naszego bramkarza Adasia Jaśniaka Głuchołazy doprowadziły do remisu. Na 40 sekund przed końcem spotkania, kiedy wszyscy oczekiwali na rozstrzygnięcie w rzutach karnych arbiter podyktował rzut rożny dla rywali. Dekoncentracja naszych zawodników kosztowała nas utratę szans na ewentualny medal, bowiem rywale wykorzystali idealnie ten stały fragment gry strzelając nam bezpośrednio z rogu czwartego gola.
         Chemik – Hattrick Głuchołazy 3:4  ( 2:0 )

 

 

Mistrzem Opolszczyzny Młodzików została Odra Opole pokonując w ścisłym finale drużynę z Olesna 7:4
Chemikom przypadło tylko, a może aż czwarte miejsce. W rozgrywkach ligowych brało przecież udział wiele znakomitych drużyn. Godnym podkreślenia jest fakt, że nasi chłopcy nie ustępowali w niczym tym najlepszym i mimo wszystko ich udział w turnieju finałowym należy uznać za sukces. Sukces ten jest z pewnością wynikiem dobrej pracy, poświęcenia i zaangażowania całej drużyny oraz jej trenera Tomasza Kiel. Dziękujemy i życzymy więcej szczęścia w przyszłym sezonie!
 

WP_20140626_003 (1)

Na zdjęciu czwarta drużyna Młodzików Opolszczyzny. Od lewej stoją:
Dawid Zych, Łukasz Suchan, Patryk Łotocki, Darek Tkaczyk, Mateusz Borkowski, Kuba Kuczera, Miłosz Wojciechowski, Tomek Jakoniuk, Szymek Tomeczek, Igor Dobrowolski, Kuba Kopeć, Kamil Rakowski, Mikołaj Ciukaj, Adaś Jaśniak i Patryk Linek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.