Niestety…dla piłkarzy Chemika Kędzierzyn-Koźle pucharowe zmagania na szczeblu wojewódzkim zakończyły się już w 1/32 finału.

Dzisiaj o godzinie 11:00 na boisku w Mechnicach, nasz zespół uległ rywalowi grającemu na co dzień w lidze okręgowej. W regulaminowym czasie gry było 1-1, jednak w dogrywce gospodarze tego pojedynku pokazali wyższość nad Chemicznymi.
Ostatecznie spotkanie skończyło się wygraną gospodarzy 3-2 i to zespół z Mechnic spotka się w 1/16 ze zwycięzcą pojedynku Start Bogdanowice – LZS KS Starowice Dolne

Nasz zespół powinien wygrać to spotkanie, ponieważ w 31 minucie gola dla Chemika zdobył Daniel Sadowski i było 0-1. Taki rezultat utrzymał się do przerwy, a w drugiej połowie ten sam zawodnik nie zdobył drugiego gola, choć miał na to wyśmienitą sytuację – rzut karny! Niestety w tym pojedynku lepszy okazał się golkiper Mechnic.
Chwilę później ( 62 minuta ) Mechnice wyrównały i ten wynik utrzymał się się do końca regulaminowego czasu gry.

W dogrywce gospodarze ukłuli Chemika dwukrotnie ( w 101 i 104 minucie ) i prowadzili już 3-1. W 111 minucie gola na 3-2 zdobył nowy nabytek naszego zespołu Mateusz Lechowicz, jednak już do końca meczu wynik nie zmienił się i do 1/16 finału awansowali gospodarze. Gratulujemy i szkoda, że przygoda z Pucharem Polski już się skończyła.