Z inicjatywy Towarzystwa Sportowego „Chemik” Kędzierzyn-Koźle nawiązana została współpraca pomiędzy naszym Klubem, a Zespołem Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu, w szczególności z Publicznym Gimnazjum nr 5.

Umowę podpisała dziś dyrektor Szkoły Pani Bożena Łotecka oraz prezes TS Chemik Piotr Niewadzisz. Współpraca ta, to najlepszy sposób na rozwijanie zainteresowań sportowych, wśród uczniów PG5.

Na mocy porozumienia o współpracy Szkoły z Klubem budowana będzie sekcja trampkarzy, która rywalizować będzie pod nazwą Chemik-PG5, a prowadzona będzie przez trenera Jana Węgrzyna, który jest jednocześnie nauczycielem zatrudnionym w PG5. Uczniowie Szkoły będą mieli możliwość rozwijania swoich predyspozycji sportowych pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli i trenerów. Uczestnictwo w profesjonalnie przygotowanych treningach, obozach, opieka lekarska i możliwość korzystania ze sprzętu sportowego, to tylko część korzyści, jakie odniesie młodzież uczęszczająca do PG5. Kształtowanie właściwych postaw promujących zdrowy styl życia, wdrażanie zasad fair-play oraz promocja w środowisku lokalnym piłki nożnej, to wszystko ma przyczynić się do coraz szerszego uprawiania sportu przez dzieci i młodzież naszego miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.