Zwracamy się do wszystkich członków klubu, zawodników, kibiców i sympatyków, oraz ludzi dobrej woli , którym leży na sercu dobro naszego klubu. Prosimy o rozpatrzenie możliwości przekazania TS „Chemik” 1%  Waszego podatku dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok.

 

Czy zdajecie sobie Państwo sprawę z tego jak wiele może zdziałać duża grupa ludzi połączonych wspólnym celem? Wystarczy, że każdy z nas ofiaruje od siebie małą cząstkę – 1% swojego podatku i w ten sposób możecie uczynić naprawdę wiele dobrego dla dobra dzieci w naszym mieście…
Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom z poprzednich lat za wspieranie naszego klubu oraz zachęcamy nowych  do wsparcia Chemika Kędzierzyn-Koźle przy składaniu zeznań podatkowych za rok 2016.

Warto podkreślić to, że przekazując 1 % Chemikowi nie tracicie Państwo ani złotówki ze swojego budżetu, ponieważ jeśli nie przekażecie 1% żadnej organizacji porządku publicznego, kwota ta i tak zostanie odliczona z Waszego podatku.

 

 

 1% podatku mogą przekazać od 1 lutego do 30 kwietnia 2017 następujące osoby:
· podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,
· podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
· podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19% stawki podatku.
 
 
Procedura przekazania 1% podatku jest bardzo prosta !
1. Wybór organizacji pożytku publicznego
Towarzystwo Sportowe Chemik  znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku.
2. Wypełnienie zeznania rocznego PIT
Przekazanie przez podatników swojego 1% dla Towarzystwa Sportowego Chemik jest niezwykle proste. Polega ono na wpisaniu w formularzu PIT 37, w punkcie H ( Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP )

 

Numeru KRS: 0000270261
w punkcie 124
TS Chemik Kędzierzyn-Koźle 1881
oraz zaznaczenie X w punkcie 125 „wyrażam zgodę”

1% plakat

3.Po oddaniu deklaracji PIT z powyższymi wpisami, właściwy Urząd Skarbowy dopełnia formalności i przekazuje 1% na konto TS Chemik w terminie trzech miesięcy od upływu terminu złożenia zeznania podatkowego.

 

 

Jak w dobry sposób, spożytkujemy środki z 1% ?
Zakupimy nowy sprzęt sportowy dla naszych sekcji młodzieżowych, oraz przeznaczymy pieniądze na działalność statusową wszystkich sekcji naszego Klubu w rozgrywkach ligowych z naciskiem na sekcje młodzieżowe. Wszystkie środki finansowe stworzą mamy nadzieję dobrą bazę dla rozwoju piłki nożnej, pomogą zorganizować turnieje i obozy szkoleniowe dla najmłodszych zawodników TS Chemik oraz pomogą rozszerzyć program treningowy dla coraz liczniejszych grup piłkarskich naszego klubu. Prosimy nie przejść obok tego tematu obojętnie.
 
                   Z poważaniem  Zarząd klubu  T.S. „Chemik” Kędzierzyn-Koźle