Życząc Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2018 wszystkim sympatykom i kibicom Chemika podajemy kilka informacji z obozu naszego pierwszego zespołu.

 

Jak wiadomo nasz zespół ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. 32 punkty i 4 miejsce w tabeli BS IV Ligi – grupy opolskiej to wynik bardzo zadowalający. Przed rundą jesienną głównym celem było zajęcie bezpiecznego miejsca w tabeli, by wiosną nie walczyć o utrzymanie. Po cichu mówiono o pierwszej piątce w tabeli i cel ten został osiągnięty.
32 punkty ( na boisku wywalczone 33 ), bramki 38-21 oraz 9 wygranych, 6 remisów i tylko 2 przegrane oraz miejsce w czołówce strzelców ligi – Patryka Paczulli – 12 zdobytych bramek ) po kilku mniej udanych sezonach bardzo cieszą. Jednocześnie Chemicy mają tylko 9 punktów straty do lidera z Głuszyny…przez co niektórzy pytają, czy nasz zespół nie chce włączyć się do walki o awans…Na takie deklaracje zdecydowanie za wcześnie i nie podejmujemy się pisania o sprawach, o których nie mamy na dzień dzisiejszy pojęcia. Dzisiaj chcemy zaprezentować ogólny plan przygotowań do rundy wiosennej.

 

Chemicy rozpoczną treningi w poniedziałek, 15 stycznia. Pierwszy tydzień to mikrocykl wprowadzający, a zajęcia odbędą się cztery razy w tygodniu, w którym nasi piłkarze zaliczą trening na hali, na bieżni, na sztucznej murawie w Głogówku, a także na siłowni.
Drugi tydzień przygotowań to ponownie cztery treningi i będzie to już tak zwany mikrocykl zasadniczy. Ponownie zajęcia odbędą się na bieżni, w siłowni i na sztucznej murawie.

 

 

Trzeci tydzień przygotowań Chemicy rozpoczną treningiem 29 stycznia, a tydzień zakończą sparingiem z Sokołem Niemodlin, w Prószkowie.
Na dalszą część przygotowań do rundy wiosennej przewidziano jeszcze trzy weekendowe mecze sparingowe. Kolejno – GKS Głuchołazy, Naprzód Rydułtowy i Odra Wodzisław Śląski. Być może, Chemiczni zagrają jeszcze jakiś sparing w tygodniu, ale o tym będziemy informować na bieżąco. Zmiany na tym etapie są nieuniknione, dlatego będziemy wracać do tych informacji.

 

W sobotę, 3 marca o godzinie 14.00 Chemik rozegra mecz w ramach 1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski, jednak nie znamy jeszcze przeciwnika, ponieważ nie odbyło się losowanie.

 

10 marca Chemiczni rozpoczną rundę wiosenną od meczu wyjazdowego w Nysie z Polonią

Zdjęcie główne: Mirosław Szozda

 

 

 

Jedna odpowiedź do “Przygotowania do rundy wiosennej ruszają 15 stycznia”

  1. Lokalny pisze:

    Czy przewidziane są wzmocnienia Naszej drużyny?
    9 pkt.to aż,albo tylko,ale trzeba wierzyć w awans.
    Kędzierzyn Koźle zasługuje przynajmniej na 2 ligę,nie tylko siatkówką człowiek żyje.
    Wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.