Emocje – Radość – Zabawa…W tych trzech słowach organizatorzy Ligi JAKO Żaków scharakteryzowali ideę, która przyświecała im podczas powołania do życia rozgrywek w naszym województwie dla dzieci w wieku 9 lat.

 

Dziewięć drużyn z całej Opolszczyzny przystąpi 1 kwietnia do rozgrywek Ligi JAKO Żaków, która rozgrywana będzie w Centrum Sportu przy ulicy Wandy Rutkiewicz w Opolu. Wśród nich grupa”Złota” Żaków Chemika Kędzierzyn-Koźle, prowadzona przez trenera Tomasza Hejduka.

 

Oprócz młodych Chemików, w turnieju piłkarzy z rocznika 2008 wezmą udział: MKS Gogolin, Spiders Krapkowice, MKS Kluczbork, Koksownik Zdzieszowice, Odra Opole, Soccer College, UKS Turawa, UKP Gol Opole

 

 

Patronat techniczny nad rywalizacją objął  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu. Patronem medialnym została TVP3 OPOLE. Głównym partnerem ligi jest dostawca sprzętu sportowego, firma JAKO Partner Opole. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

 

W kwestii formalnej –
W każdym terminie oprócz finału (1, 8 i 22 Kwiecień, 6,13 i 22 Maj oraz 3 Czerwiec – Finał – 9 Czerwiec , godzina 18:00 ) rozegranych zostanie po 9 kolejek. Każda z nich toczyć się będzie równolegle, na czterech specjalnie przygotowanych boiskach, a każdy z uczestników rozegra jednego dnia osiem spotkań ! Mecze trwać będą po 16 minut.

 

Na stronie organizatora – UKP Gol Opole czytamy: „Chcemy dać możliwość grania jak największej liczbie zawodników. Wiemy, że w klubach nie trenuje 8-10, tylko 15-20 zawodników z tego rocznika. Dzieci mają się bawić i cieszyć grą, ale również muszą mieć stworzone warunki do sportowej rywalizacji – mówi Maciej Michniewicz, pomysłodawca całej imprezy„.
Zapowiada się naprawdę bardzo udana i emocjonująca impreza, więc z tego miejsca chcemy zaprosić wszystkich zainteresowanych, którzy na co dzień najpewniej nie śledzą zmagań dziewięciolatków! Przyjedźcie do Opola i kibicujcie Waszej ulubionej drużynie !

 

 

Uzyskaliśmy informacje, że wraz z inauguracją Ligi JAKO Żaków, ruszy również strona internetowa tego przedsięwzięcia. Będziemy na pewno śledzić losy Ligi JAKO Żaków i choć wyniki w tej kategorii wiekowej nie są najważniejsze, oczywiście będziemy je przekazywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.